HABERLER

4 AKADEMİ TAKIMIMIZ GELECEĞİN YILDIZLARI GELİŞİM LİGİ'NDE BOY GÖSTERECEK

Kulübümüzün U10-11-12-13 takımları, Balıkesir’in tüm ilçelerini kapsayan ve şehrimizin yetenekli çocuklarını Türk ve Balıkesir futboluna kazandırmayı hedefleyen Geleceğin Yıldızları Gelişim Ligi’nde boy gösterecek.

1000’DEN FAZLA SPORCU SAHNE ALACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Kuzeyordu Spor Kulübü’nün öncülüğünü yaptığı ligte 55 takım mücadele edecek, 400 müsabakada 1000’den fazla sporcu yeteneklerini sergileyecek. Halalca Mahallesi Kuzeyordu Tesisleri’nde gerçekleştirilecek ligte 20 kulüp yer alacak.  25-26 Ocak’ta 2009 yaş grubunun, 29-30 Ocak’ta ise 2011 yaş grubunun müsabakaları başlayacak. 2010 ve 2012 yaş grubunun müsabakaları ise söz konusu maçlarından ardından oynanacak.

‘EĞİTİM ÇOŞKUNUZ, SPOR TUTKUNUZ OLSUN’

‘Eğitim coşkunuz, spor tutkunuz olsun’ sloganıyla yola çıkan ve her sene düzenli olarak düzenlenmesi planlanan Geleceğin Yıldızları Gelişim Ligi’nde kulüpler arası bağın kuvvetlenmesi, sporculara müsabaka bilinci kazandırılması ile sporcuların eğitim ve özel yaşam planlarını oluşturmaları hedefleniyor.

SPORA ÖZENDİRECEK

Geleceğin Yıldızları Gelişim Ligi, spordan uzak olan gençleri de yeşil sahalara çekerek çocukların sosyal ortamlarda buluşmasını sağlayacak. Bu sayede herhangi bir kulüpte spor yapmayan gençlere özendirici olacak. Müsabakalarda sahada olacak gençler, kendi yaşıtları ile yeni arkadaşlar kuracak, oynayacakları 400 müsabakayla da maç tecrübesi ve fiziksel, zihinsel gelişim ve katkı elde edecekler.

TURNUVAYA KATILACAK TAKIMLAR

2009 Yaş Grubu: Balıkesirspor, Kuzeyordu Spor Kulübü, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Kepsut Belediyespor, Savaştepe Belediyespor, 1966 Edremitspor, Balıkesir Menteş Spor, Balıkesir Altay Futbol Okulu, Balıkesir Galatasaray Spor Okulları, Balıkesir Gençlikspor, Edremit Göztepe Futbol Okulu, Bandırma 17 Eylül Gençlikgücü SK, Bandırma Körfezspor.

2011 Yaş Grubu: Balıkesirspor, Kuzeyordu Spor Kulübüi, Balıkesir Büyükşehirspor, Karesi Belediyespor, Balıkesir Altay Futbol Okulu, Bigadiçspor, Balıkesir Menteş Spor, Kepsut Belediyespor, Susurluk Gençlerbirliği Spor Kulübü, Balıkesir Galatasaray Spor Okulları, Edremit Göztepe Futbol Okulları, Bandırma 17 Eylül Gençlikgücü SK, Bandırma Gençlikgücü SK, Akhisar Yıldırımspor, Balıkesir Bursaspor Futbol Okulu.

Haber Görselleri